Сумчатая СовоКошка (tanda_mif_chgk) wrote,
Сумчатая СовоКошка
tanda_mif_chgk

Україна відмовляється від "георгієвської стрічки" на користь "червоного маку"

Оригинал взят у olena_nekora в Україна відмовляється від "георгієвської стрічки" на користь "червоного маку"
[Spoiler (click to open)]

Уперше в історії України на офіційних заходах з приводу річниці закінчення Другої світової війни цього річ використають не російську, а європейську символіку. Для вшанування пам’яті полеглих будуть використовувати не гвардійську стрічку, а зображення червоного маку. Така ідея та графічне втілення стало результатом співпраці Українського інституту національної пам’яті (УІНП) та Національної телекомпанії України.

"Пропонуємо новий символ як виявив нашої поваги до тих, хто знищив нацизм. Це буде червоний мак – водночас символ європейський та український. У наших піснях йдеться, що маки зацвітають там, де пролилася козацька кров", – зазначив директор УІНП Володимир В’ятрович.

"День пам’яті, день капітуляції нацистської Німеччини. Треба було як символ щось знакове, що символізувало б не свято, яким війна не може бути за визначенням, а пам’ять і скорботу",- додав керівник НТКУ Зураб Аласанія.

Графічне втілення-алюзія з одного боку червоного маку, з іншого – кривавого сліду від кулі, передає глибину смислу війни, розповідає про страждання, про смерть, про героїзм, про мільйони загиблих – головне, що є у війні.

Біля символу логотип містить гасло "Ніколи знову", адже саме в наших руках не допустити повторення жахіть війни, та роки воєнного лихоліття: 1939-1945.

"Друга світова війна була більшою, ніж Велика Вітчизняна. Зокрема, для України. Для України війна почалася в 1939 році, а не в 1941-му", – заявив харківських дизайнер, автор логотипу Сергій Мішакін.

Офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни у Європі та перемоги над нацизмом пройдуть 8 і 9 травня. В 2014 році і надалі разом із Європою та світом, Україна розпочне вшанування загиблих 8 травня – в день підписання капітуляції нацистською Німеччиною – і продовжить традиційні свята 9 травня.

Зокрема, на 8 травня заплановано символічну подію "Перша хвилину миру". Як відомо, капітуляцію Німеччини було підписано 8 травня пізно ввечері. Формально саме в цей день завершилася війна у Європі. Тож цього року Україна розширяє відзначення пам’яті про війну, яка ніколи знову не повинна повторитися.

Нагадаємо, що організація урочистих заходів в Україні 8 травня також дозволить провести частину святкувань у єдності з іншими країнами антигітлерівської коаліції: Британією, Францією, США. А 9 травня пам’ять полеглих у боротьбі з нацизмом вшановуватимуть у Парку вічної слави та на Софійській площі.

Український інституту національної пам’яті закликає медіа та громадськість використовувати червоний мак як український символ традиційних відзначень перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війни Європі.

ДжерелоЧитаючи про цю емблему, я не могла не згадати "Червоні маки на Монте-Кассіно".

Прослушать или скачать Czerwone Maki na Monte Cassino бесплатно на Простоплеер
До речі, у складі того польського корпусу було й чимало українців. Тож ті маки червоніють не лише від польської крові...
Зрештою, у тій війні перемога коштувала дуже дорого - як переможцям, так і переможеним. Як для СРСР, так і для Німеччини війна стала децимацією - обидві країни втратили у ній десяту частину свого населення. Німеччина зробила з того висновки. А от Росія, на жаль, не звільнилась від імперських зазіхань та ще й підхопила вірус нацизму. Результат ми можемо спостерігати зараз. Це дуже сумно. Лишається сподіватись, що Путін піде з життя до того, як сучасна Росія втратить бозна-скільки людей у новій війні і що його спадкоємці не продовжуватимуть його політику.
Tags: мнение
Subscribe

 • Оба хуже!

  Originally posted by qebedo at Оба хуже! Оригинал взят у thor_2006 в Оба хуже! Давным давно, еще в приснопамятном 2015…

 • (no subject)

  Папа рассказал. Есть у него приятель - одноклассник и сокурсник. Родом из Луганска, а сейчас обретается в Жуковском, причем на очень немалой…

 • Взяли Шехтмана

  Оригинал взят у starshinazapasa в Взяли Пашу Шехтмана Ну вот и начало. Пашу Шехтмана взяли. Максимальный репост, пожалуйста Гражданский активист…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment