Сумчатая СовоКошка (tanda_mif_chgk) wrote,
Сумчатая СовоКошка
tanda_mif_chgk

ПРОМОВА ВОЖДЯ СІЕТЛУ.

Оригинал взят у nazavzhdy в ПРОМОВА ВОЖДЯ СІЕТЛУ.
Наталя Дзюбенко-Мейс:
Як змогла, переклала цей дивовижний текст, мудрий, прекрасний і трагічний водночас. Заповіт останнього індіанського вождя Сіетлу. У ці поминальні дні нехай він буде вінком на могилку мого чоловіка, вихідця з славетного племені черокі, Джеймса Мейса.
[Spoiler (click to open)]
ПРОМОВА ВОЖДЯ СІЕТЛУ.
Далеке небо, що з незапам'ятних часів проливало хвилі співчуття над моїм народом і здавалося нам постійним і вічним, може змінитися. Сьогодні воно ясне. Завтра, можливо, воно сховається у хмарах. Мої ж слова як зорі, вони завжди незмінні.
Народ білих численний. Він як трава, що покриває широкі прерії. Мій народ малий. Він схожий на стовбури дерев, розкиданих бурею по рівнині. Був час, коли народ наш покривав землю так само, як хвилі морські, рухомі вітром, приховують пофарбоване раковинами дно, та надто давно минув той час разом з величчю племен, які стали тепер лише болісним спогадом.
Кожна п'ядь цієї землі священна у сприйнятті людей мого народу. Схил кожного пагорба, кожна долина і гай освячені сумним або щасливим спогадом днів минулих . Сама пилюга, по якій ви тепер ступаєте, приємніша їхнім ногам, аніж нашим, тому що вона просякнута кров'ю наших предків, і наші чутливі ноги відгукуються на на цей родичальний дотик. Навіть малі діти, які лише коротку мить насолоджувалися тут життям, не можуть не полюбити місця цієї сутінкової самоти і вітають по вечорах примарне повернення духів.
І тому, коли зникне останній Червоношкірий, пам'ять про моє плем"я перетвориться на міф серед Білих Людей, ці береги наповнюватимуть невидимі привиди мого народу, і, коли діти ваші дітей будуть думати , що вони самі в полі, торговельній крамниці, в магазині, на дорозі або в мовчанні лісових хащ, вони не будуть одні ... Ночами, коли вулиці ваших міст і сіл безмовні і пустельні на вигляд, на них будуть товпиться господарі, які колись заселяли і досі люблять цю прекрасну землю. Біла людина ніколи не буде самотньою...
Нехай вона буде справедливою і доброю до мого народу, бо мертві не безсилі. Мертві, сказав я? Смерті немає, є тільки зміна світів.

Subscribe

 • Оба хуже!

  Originally posted by qebedo at Оба хуже! Оригинал взят у thor_2006 в Оба хуже! Давным давно, еще в приснопамятном 2015…

 • (no subject)

  Вроде бы и пора привыкнуть к тому, насколько бывают прокомпостированы мозги у людей, однако при непосредственном столкновении иногда просто офигеваю.…

 • (no subject)

  Папа рассказал. Есть у него приятель - одноклассник и сокурсник. Родом из Луганска, а сейчас обретается в Жуковском, причем на очень немалой…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments